درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
نظر سنجی
امكانات جانبی
 

جای تأسف دارد که در هیچ یک از کشورهای اسلامی و حتی جمهوری اسلامی ایران شرکتی وجود ندارد که تکنولوژی و توانایی ساخت چنین سقف هایی را داشته باشد از همین رو ...به گزارش شیعه آنلاین،‌ اخبار رسیده از شهر نجف اشرف حاکی از آن است که یک شرکت بین المللی آلمانی موفق شد در مزایده طرح ساخت سقف صحن حرم امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام برنده شود.

گفته می شود سقف صحن این حرم مطهر قرار است شیشه ای باشد و این نوع سقف برای اولین بار در جهان ساخته می شود زیرا از موادی ویژه و به شکلی خاص است.

در همین راستا "فائق الشمری" مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی آستان مقدس امیرالمؤمنین علیه السلام طی اظهاراتی در این باره گفت: طی چند هفته گذشته بخش نظارت و مهندسی آستان مقدس،‌ درگیر بررسی طرح ها و پیشنهادات ارائه شده درباره چگونگی سقف دار شدن صحن مبارک بود. در نهایت با سقف شیشه ای پیشنهاد شده، موافقت شد.

وی در ادامه افزود: این موضوع با اداره اوقاف شیعی عراق هم در میان گذاشته شده و موافق آنان نیز کسب شده است. این طرح قرار است طی چند روز آینده آغاز شود. طرح سقف دار کردن صحن حرم مطهر، در وزارت وزارت زیرساخت های عراق نیز به ثبت رسیده تا بخش از بودجه آن توسط وزارت اقتصاد و دارایی تأمین شود.

"فائق الشمری" در پایان گفت: قرار است 70  درصد از این سقف متحرک و 30 درصد دیگر آن ثابت باشد. شیشه بکار رفته شده در آن روشن است و به هیچ وجه جلوی دیده شدن قبه مبارک را نمی گیرد اما در عین حال جلوی تابیدن مستقیم نور خورشید و گرم شدن فضای صحن مطهر را نیز می گیرد. این طرح قرار است در سال 2014 به پایان برسد.

گفتنی است جای تأسف دارد که در هیچ یک از کشورهای اسلامی و حتی جمهوری اسلامی ایران شرکتی وجود ندارد که تکنولوژی و توانایی ساخت چنین سقف هایی را داشته باشد از همین رو متوسل شدن به شرکت های غیر اسلامی برای چنین کاری اجتناب ناپذیر می شود.:: مرتبط با: اخبار روز , صاحب غدیر ,
:: برچسب‌ها: نجف اشرف , حرم امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام , ظهور , فرج , من منتظرم , انتظار , منتظر , حضرت مهدی , یوسف زهرا , من هنوز منتظرم , عصر غیبت , خلیفة الله , بقیّة الله , خاتم الاوصیاء , حجة الله , ولى الله , سلالة النّبوّة , القائم المنتظر , صاحب الأمر , صاحب الزمان , رحمة اللّه الواسعة , وارث الانبیاء , الوتر الموتور , ناموس العصر , مبیر الكافرین , مطهّر الأرض , ناشر العدل , شیعه ,
ن : محمدرضا میرزاخانی
ت : 1392/04/24
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات